3 dantų restauracijos būdai ir skirtingos jų ypatybės

Dantų restauracijos būdai odontologijoje pritaikomi, kai yra neišvengiamas dantų protezavimas. Dantų protezavimas – tai procedūra, kurios metu sutvarkomi defektuoti, pakeičiami iškritę ar iš burnos pašalinti dantys. Ji padeda pagerinti dantų estetiką, atstatyti prarastas kramtymo bei kalbos funkcijas. Moderni ortopedinė odontologija gali būti pritaikoma įvairioms situacijoms, kadangi sukurta keletas skirtingų restauracijos rūšių – tai dantų karūnėlės (vainikėliai), laminatės. Ozoklinika.lt dalinasi informacija, kokie restauracijos būdai ir kokiomis ypatybėmis pasižymi kiekvienas iš jų.

 

Dantų laminatės

 

Laminatės – tai plonos keraminės plokštelės, naudojamos estetinio protezavimo metu. Ši procedūra yra skirta tiems, kurie nori:

 

  • Pašviesinti dantų spalvą.
  • Panaikinti tarp dantų esančius tarpus.
  • Koreguoti dantų formą.
  • Atkurti nudilusių dantų anatomiją.

 

Ši restauracijos rūšis išsiskiria tuo, jog laminatės tvirtinamos prie priekinio danties paviršiaus. Jos – itin natūralų įvaizdį kurianti dantų koregavimo priemonė, nes yra plonos (0,2 mm – 0,5 mm storio) ir pralaidžios šviesai. Specialistai pažymi, kad žmonės, kurie pasirinko šį restauracijos būdą, neturėtų jaudintis dėl jų susidėvėjimo. Priemonė ilgaamžė, o laikui bėgant nepraranda žvilgesio ir netamsėja.

 

Kita restauracijos rūšis – karūnėlės (dantų vainikėliai)

 

Dantų karūnėlės, arba dar kitaip odontologijoje vadinami dantų vainikėliai, pasakoja Ozoklinika.lt specialistai – tai dirbtiniai dantų apmovai, kurie naudojami, kai:

 

  • Dėl pažeisto danties ėduonies likę mažai sveikųjų danties audinių ir dantis yra labai silpnas.
  • Norima apsaugoti dantį nuo lūžių po kanalų gydymo.
  • Norima atstatyti nuskilusius, nudilusius ar kitaip pažeistus dantis.
  • Norima atkurti pakitusią danties spalvą ir atstatyti gražų dantų estetinį vaizdą.

 

Ši priemonė, tvirtinama ant nuosavo nušlifuoto danties ar implanto protezavimo atramos, atrodo labai natūraliai, nes karūnėlių dydis, spalva ir forma yra parenkami individualiai. Svarbu paminėti, kad karūnėlės gali būti bemetalės bei pagamintos iš cirkonio. Profesionalūs odontologai konsultacijos metu kiekvienam gali patarti, kokius pasirinkti.

 

Dantų protezai

 

Skirtingai nei dantų karūnėlės, laminatės ir dantų implantai, dantų protezai skirti ne pataisyti turimų dantų funkciją ir išvaizdą, tačiau pakeisti natūralų, dėl vienokios ar kitokios priežasties pašalintą ar iškritusį dantį. Vienareikšmiškai, ši procedūra atliekama žmonėms, kurie neteko vieno ar kelių dantų ir nori susigrąžinti tiek fizinį, tiek psichologinį komfortą.

 

Dantų protezai skirstomi į du tipus – tai išimamieji ir neišimamieji. Nors išimamieji protezai šiuolaikinėje odontologijoje naudojami vis rečiau, kartais dėl didelių pažeidimų kitų priemonių naudoti negalima. Specialistai tikina, kad išimamieji protezai yra puikus laikinas sprendimas, kol implantas apauga kaulu ir kol pagaminami neišimamieji protezai.

 

Ar jus domina pažangus, modernus ir neskausmingas dantų protezavimas? Ozoklinika.lt estetinės odontologijos ir implantologijos klinikos specialistai pasiruošę jums padėti! Dantų karūnėlės, laminatės ir protezai padės atstatyti kramtymo, kalbos funkcijas ir, žinoma, suteiks galimybę vėl nevaržomai šypsotis.

Naujausi įrašai

Kategorijos