Apie mažus namus, kuriuose visko pakanka

Mažos erdvės daugeliui vis dar asocijuojasi su nejaukumu, ankštumu, na ir studentišku gyvenimo būdu. Tačiau šiuolaikiškai mąstantiems miestiečiams keliolikos kvadratinių metrų ploto būstas neatrodo didelė problema. Ką ir kaip daryti, kad mažas butas taptų viską lengvai talpinančiais namais?

Pirmiausia – poreikiai

Kiekvienas interjero dizaineris pirmiausia Jūsų paklaus – ko patys norite. Jie klaus Jūsų pagrindinių poreikių ir teirausis ko Jums reikia bute. Ar Jums svarbi atskira poilsio erdvė? Kaip labai Jums reikalingi keli skirtingas funkcijas atliekantys stalai? O gal viską galėtų atitikti vienas reguliuojamo aukščio stalas? Jie klaus Jūsų stipriai Jums reikia šviesos, kaip dažai gaminate, ar mėgstate erdvius praėjimus, o gal kaip tik atvirkščiai – siaurus tarsi Vilniaus senamiesčio gatvelės. Viskas kuriant namus priklauso nuo individualių šeimininko poreikių.

Išnaudokite erdvės aukštį

Mažas būstas nebus problema, jeigu į tai žvelgsite kūrybiškai. Jei negalite sutalpinti į vieną erdvę ant žemės kelių skirtingų funkcinių zonų, talpinkite jas vertikaliai. Lova gali būti ir „beveik“ antrame aukšte, pakelta iki lubų ant specialios platformos, kurią galima pasiekti laiptelių pagalba. Po lova, ant grindų galite įrengti mažą svetainę, su sofa, o prie sienos pristumtas reguliuojamo aukščio stalas puikiai bus naudojamas ir kaip svetainės kavos staliukas, ir kaip darbo stalas.

Venkite masyvių ir storų baldų. Asmeninė biblioteką galite pastatyti ir per visą sienos aukštį, vietoj kelių lentynų, kurios užims daugiau vietos nei virtuvinis komplektas. Pastatykite lentyną per visą sienos aukštį iki pat lubų, o jas pasiekti padės kopėtėlės.

Rinkitės nestandartinius baldus

Mažas butas jau iš esmės yra nestandartinis, tad kam į jį kišti standartinius baldus, kurie tik sumažins tą bendrą vyraujančią žavingą atmosferą. Nebijokite nestandartinių sprendimų, kūrybingumo ir eksperimentų. Net į mažiausią kambarį galima sutalpinti viską, ko gali prireikti, o vietos liks ir gėlėms, ir knygoms, ir dar specialiai darbo vietai. Mąstykite šiuolaikiškai ir pamirškite apie nereikalingais daiktais prigrūstus namus. Mažas butas gali būti labai didelis, jeigu patys to norėsite. Ir tai ne tik todėl, kad vietą Jums taupys tokie nestandartiniai baldai, kaip reguliuojamo aukščio stalas.

Naujausi įrašai

Kategorijos