Ar keliaujant Rusijoje reikalinga vietinių kalba?

Jeigu mėgstate dažnai keliauti, turbūt žinote, kaip kartais sunku susikalbėti su vietiniais žmonėmis. Dabar keliaujant dažniausiai mums įprasta susikalbėti anglų kalba, todėl šalyje, kurioje nedaug žmonių ja kalba, gali būti tikrai sunku. Rusų kalba taip pat populiari pasaulyje, kuria galima daug kur susikalbėti, todėl Rusijoje žmonės gali nesimokyti anglų kalbos, nes jos tiesiog jiems neprireikia. Todėl gali kilti klausimas, o kaip keliauti Rusijoje, ar rusų kalbos kursai reikalingi?

 

Kalbos poreikis gali priklausyti nuo kelionės

 

Ar jums reikės daug bendrauti ir kalbėti, priklauso nuo to, į kokią kelionę vykstate. Jeigu norite išvengti kalbos mokymosi, jums reikėtų rinktis užsakomąjį kelionę autobusu su gidu. Tokia kelionė būna suplanuota iš anksto, o gidas pasirūpina visais su kelione susijusiais reikalais: viešbučiais, bilietais, autobusais. Galite rasti nemažai tokių kelionių pasiūlymų iš Lietuvos, todėl galėsite nesibaiminti, kad nieko nesuprantate – lietuvis gidas jums viską išvers.

 

Jeigu visus bilietus, viešbučius užsisakote patys ir ketinate vykti į pažintinę kelionę savarankiškai, tai tikėtina, kad rusų kalbos jums prireiks. Prieš tokią kelionę rekomenduojama pasižiūrėti, kokie siūlomi rusų kalbos kursai būtent keliaujantiems. Jeigu nenorite išleisti daug pinigų kalbos mokymuisi, galite individualiai pasižiūrėti, kokių užsienio kalbos žodžių jums gali prireikti. Taip pat, galite susirašyti reikiamus vertimus.

 

Ką daryti prireikus pagalbos kelionėje?

 

Jeigu į kelionę leidžiatės savarankiškai, nebijokite, kad kalbos visgi neišmokote. Nors rusų kalbos jums tikriausiai prireiks, pagalbos galite susirasti vietoje. Jeigu pasimetėte, pasiklydote ar nežinote kaip kažką pasakyti, iš situacijos galite išsisukti keliais būdais.

 

  • Nusipirkite kelioninį žodynėlį;
  • Ieškokite angliškai kalbančių praeivių;
  • Susiraskite turizmo centrą;
  • Susiraskite vertimo įmonę.

 

Negali būti, kad kelionėje visiškai nerasite angliškai kalbančių žmonių. Ypač jaunesni žmonės Rusijoje turėtų mokėti kalbėti angliškai ir jums su malonumu padėti. O jeigu susirasite turizmo centrą ar vertimo įmonę, tai paprašę pagalbos galite gauti informacijos ne tik anglų, bet ir lietuvių kalba.

 

Kelionėje svarbu galvoti apie patiriamus įspūdžius, nuotykius ir įspūdingus vaizdus, kuriuos matote, o ne apie tai, ar rusų kalbos kursai jums pravertė kelionėje. Geriau pamiršti nemalonius atsitikimus ir mėgautis atostogų akimirkomis.

Naujausi įrašai

Kategorijos