Idėjos kelionėms Lietuvoje

Kelionės po Lietuvą puikus būdas pažinti savo kraštą. Juk taip dažnai galvojame, ką aplankyti užsienyje, visų pirma, gerai nepažinę savo šalies. Žinoma, tai jokiu būdu nereiškia, kad reikia atsisakyti kitų išvykos krypčių (organizuojant grupinę kelionę labai gali praversi autobusų nuoma Kaune, Vilniuje ar kitame mieste). Taigi, kokias nuostabias, tačiau galbūt šiek tiek pamirštas Lietuvos vietas verta aplankyti kiekvienam?

 

Biržai

 

Šiame mieste išties yra ką pamatyti. Miesto centras – itin jaukus ir tvarkingas. Čia galima rasti puikių kavinukių ir smagiai atsipalaiduoti. Lietuvos šiaurėje esantys Biržai bene labiausiai žinomi dėl karstinių įgriuvų ir kitų gamtos paminklų. Vykstant ten rekomenduojama aplankyti ir nuostabius Kirklių ežerėlius. Biržuose galima rasti ir įdomios architektūros. Astravo dvaras – puikus pavyzdys. Jūsų dėmesio vertas ir medinis tiltas per Širvenos ežerą.

 

Kairėnai

 

Pasiilgote gamtos ir norite atitrūkti nuo miesto šurmulio? Pasinaudoję autobusų nuo Kaune, Vilniuje ar kitame mieste, galite aplankyti ir kitą puikią Lietuvos vietą – Kairėnus. Tikriausiai ne visi žino, tačiau juose yra didžiausias šalyje botanikos sodas. Norint pamatyti besikeičiančios gamtos grožį Kairėnuose patariama apsilankyti įvairiais sezonais.

 

Dzūkijos nacionalinis parkas

 

Jis žymus tiek dėl Merkinės lankytojų centro, tiek turizmui pritaikyto Liškiavos sakralinio ansamblio. Be viso to, šis nacionalinis parkas išsiskiria įspūdinga gamta. Mėgstantiems aktyvią veiklą rekomenduojama išbandyti baidares – jų maršrutai čia išties nuostabūs.

 

Plungė

 

Jei dar nesate buvę šiame miestelyje, pats metas jį įtraukti į savo kelionių sąrašą. Vienas iš dėmesio vertų lankytinų objektų – renovuoti Plungės dvaro rūmai. Čia netrūksta ir įvairių kultūrinių renginių, įstabiu grožiu žavi ir gamta.

 

Rokiškis

 

Dar viena kryptis, kurios nevertėtų praleisti – Rokiškis (jei planuojate keliauti grupėse, jums gali praversti autobusų nuoma Kaune ar kitame Lietuvos mieste). Centrinėje miesto dalyje rasite daugybę išpuoštų langų. Čia rasite ir alėją, besidriekiančią nuo bažnyčios iki dvaro – jo aplinka itin išpuoselėta.

 

Turite laisvo laiko ir norite jį turiningai praleisti? Kodėl gi nepažinus nuostabių Lietuvos vietų, kurių išteis daug. Keliaukite ir plėskite savo akiratį.

 

Naujausi įrašai

Kategorijos