Ką privalo įsigyti kiekvienas pradedantis ūkininkas?

Pastaruoju metu vis dažniau žmonės keliasi nebe į miestus, o iš miestų į užmiestį ir kaimą. Stiprus žalumos ir gamtos trūkumas skatina net ir mieste augusius pabandyti šiek tiek kitokį gyvenimą. Na, pavyzdžiui, pradėti ūkininkauti. Karvių ar kiaulių įsigyti retas, kuris nori, tačiau auginti javus ar tiesiog daržoves juk neatrodo sudėtinga. Na, kadangi jau pradėjom apie tai, aktualu paminėti, kad ūkininkas nėra tik daržo prižiūrėtojas. Tad pasiruoškite – pateikiame šiek tiek daugiau informacijos, ką reikės nuveikti nuosavame kieme, jei jau nusprendėte pabėgti iš miesto į kaimą.

Miesto ir kaimo gyvenimo skirtumai

Miestas ir kaimas skiriasi vienas nuo kito maždaug kaip diena ir naktis. Mieste viskas aplinką ką sukasi gyvenimas tikrai nėra klausimas, koks kirvis skaldymui būtų geriausias. Mieste gyvenant mums užtenka apsitvarkyti kelis kambarius, iššluoti grindis ir toliau ramiai gyventi, kartais dar išlendant į balkoną palaistyti gėlių ar pakvėpuoti grynesniu oru.

Gyvenimas kaime – tai ne tik žaluma, šviežias oras ir neaprėpiama gamtos apsuptis. Lygiai taip pat gyvenant kaime kažkur pradingsta visi laisvi savaitgaliai, laisvi vakarai ir viskas, kas sukasi galvoje, tai tik galybė darbų ir planas maždaug sezonui į priekį. Dar be to, dažniausia vieta, kurioje lankomasi, tampa nebe įprastas prekybos centras, o „Husqvarna“. Sakysite, juk tie, kurie gyvena mieste, puikiai prasisuka tik savaitgaliais užsukę į sodą, pasižiūrėti kaip jis laikosi. Tačiau kai negyveni ten, tai ir darbo įdedi gerokai mažiau.

Kuo teks papildyti įrankių lentynas sandėliuke?

Pasiruoškite ne tik ravėti piktžoles iš bulvių ir morkų lysvių, rinkti kolorado vabalus, kurie grauš Jūsų bulves, bet ir statyti kelias šiltnamius, kasdien rytą vakarą laistyti daržoves ir dar prižiūrėti kieme tvarką. Tad ko ir kodėl Jums reikės?

• Kirvis skaldymui.
Jei norite, kad namuose būtų šilta ir jauku, teks pasirūpinti malkomis. Tas atveš tiesiai į namų kiemą, jei užsisakysite, bet vertėtų žinoti, kad to, ką gausite į židinį mesti dar nelabai galima. Jas reikia susmulkinti. Tokios malkos bus tinkamos laužo ar židinio užkūrimui, o jau kai įsidegs, tada galėsite dėti ir stambesnes.

• Grėblys, kauptukas ir laistytuvas.
Trys pagrindiniai įrankiai, kurių prireiks prižiūrint savo daržą ir gėlyną. Laistyti gėlės – privalu. O apgrėbti nukritusius lapus, žiedlapius ir šiaip šiukšles taip pat reikia nors kartą per savaitę. Taip gėlynas išliks gražus ir tvarkingas, na kaip ten sakoma – vertas dėmesio. Kauptukas taip pat reikalingas piktžolėms rauti ir žemę šiek tie išpurenti. Naudinga ne tik bulvių, bet ir morkų vagai.

• Genėjimo žirklės.
Jų dažniausiai prireikia pavasarį, bet neturint jų, su kirvuku tikrai neišeis gražiai nugenėti smulkių obels šakelių. Be to, jei norite, kad obelis vestų daugiau vaisių, teks pasigilinti ir apie sodininkystę. Galbūt galiausiai pavyks iš to išspausti verslą.

Naujausi įrašai

Kategorijos