Kaip pasirūpinti, kad kelionės motociklu būtų smagus nuotykis?

Vairuoti motociklą – tai mėgautis neprilygstama ir nevaržoma laisve. Galingi, sportiniai, bekelės, patobulinti ir visiškai paprasti – visi motociklai pakeri nuotykių galimybe. Tačiau tai, ar kelionė bus smagi ir saugi, priklauso ne tik nuo vairavimo manierų, eismo taisyklių laikymosi. Moto apranga – taip pat labai svarbus veiksnys.

Kodėl reikalinga speciali apranga?

Apranga yra tai, pagal ką dažnai galima atskirti motociklininką mėgėją nuo profesionalo. Pastarasis visuomet pasirūpins specialiais drabužiais, šalmu, batais, pirštinėmis. Toks vairuotojas puikiai supranta, kad nuo aprangos tiesiogiai priklauso jo:

• Saugumas. Motociklininkams skirta apranga sukurta būtent tam, kad vairuotojas būtų kuo geriau apsaugotas nuo galimo susižalojimo. Ne paslaptis tai, kad į didesnį ar mažesnį eismo įvykį pakliūna kiekvienas motociklininkas. Stori, tankūs, specialiai apdirbti audiniai ir papildomos apsaugos priemonės padeda išvengti tiek smulkių odos pažeidimų, tiek rimtų traumų. Be to, tik specializuota apranga gali padėti organizmui, ypatingai – odai ištverti didelį greitį.
• Komfortas. Moto apranga ne tik yra labai saugi. Ji užtikrina išskirtinį komfortą. Retas kuris laisvalaikio drabužis gali garantuoti, kad važiuodami lietingu oru nesušlapsite, o vėsiu – nesušalsite. Tik įsivaizduokite, kaip nepatogu vairuoti vilkint celofaninį lietpaltį. Net ir paprasta striukė negali būti patogi, kai reikia įveikti staigų posūkį ar ilgai važiuoti.

Svarbu ir tai, kad vilkėdamas specialią, atšvaitais papildytą aprangą motociklininkas yra lengviau pastebimas kitų eismo dalyvių. Taigi, apranga tikrai nėra tik prestižo, įvaizdžio reikalas.

Kaip atsirinkti ir prižiūrėti aprangą?

Joks nuotykis negali būti smagus, jei drabužiai – nešvarūs, nusidėvėję ar tiesiog netinkamo dydžio. Būtina prisiminti, kad reikšminga yra kiekviena aprangos komplekto detalė – nuo šalmo iki batų, pirštinių. Moto apranga gali būti išsirinkta lengviau žinant kelias gudrybes. Jas vardijame žemiau.

• Matuodamiesi striukę, kelnes įsivaizduokite, kad sėdite ant motociklo. Pagalvokite, ar vilkint drabužius bus patogu atlikti įvairius manevrus, užlipti, nulipti nuo motociklo, galų gale – ilgai juo važiuoti.
• Batus visuomet geriau rinktis vienu dydžiu didesnius, nei esate įpratę. Tiesa ta, kad ilgiau važiuojant pėdos patinsta, tad batai pradeda spausti. Kitas didesnių batų privalumas – į juos šaltuoju metų laiku įtalpinsite kojas, apmautas storomis kojinėmis.
• Šalmas privalo turėti akis saugančią dalį. Nors retro stiliaus šalmai populiarūs, jie – labai nesaugūs.

Jei pastebite, kad drabužiai tebetinka puikiai, tačiau yra purvini, pamėginkite įveikti nešvarumus patys. Paprastai tam užtenka šiurkščios kempinėlės, šepečio ar skudurėlio. Taip pat galite naudoti specialius valiklius. Kai kuriuos drabužius galima skalbti.

Idealios būklės, nepriekaištingai tinkanti moto apranga – tai, kas padeda keliauti be rūpesčių. Tuomet tereikia įsitikinti, ar motociklas sklandžiai veikia ir mėgautis įspūdingais nuotykiais – lygiame kelyje ar bekelėje.

Naujausi įrašai

Kategorijos