Kaip po Lietuvą keliauti pigiau?

Pavasariui vis labiau įsibėgėjant daugelį tautiečių traukte traukia keliauti. Nebūtina judėti į užsienį – labai daug įspūdžių galima patirti ir mūsų šalyje. Pavyzdžiui, surinkus didesnę kompaniją autobuso nuoma kaina nudžiugina visus taupančius. Pateikiame ir daugiau gudrybių, kaip keliauti neiškračius paskutinių centų iš kiaulės-taupyklės.

 

Daugiau žmonių – geresnės kainos

 

Sena tiesa: kuo dagiau žmonių užsako paslaugas, tuo jos yra pigesnės. Juk sąnaudos būna labai panašios, o jas pasidalina daugiau keliautojų. Tad viską geriau užsakinėti urmu – ir nakvynes, ir staliukus maitinimo įstaigoje, ir pačias pramogas (ekskursijas su gidu ar apsilankymą SPA centre). Jei papildomo kainos pasiūlymo nėra, visuomet mėginkite derėtis. Nieko tikrai neprarasite – gal net išlošite daugiau nei tikėjotės.

 

Kuo anksčiau, tuo geriau

 

Kaip ir keliaujant užsienyje, pas mus galioja ta pati taisyklė. Jei norite sutaupyti, verta viską užsakinėti kuo anksčiau. Tokiu atveju ir autobuso nuoma kaina pranoksta kitus variantus. Juk kuo arčiau kelionės data, tuo labiau kyla paklausa, o su ja – ir kainos. Tad rezervuokite viską kuo anksčiau – net ir maitinimo įstaigą.

 

Žinokite, kas keliaus, iš anksto

 

Kartais galutinė kelionės kaina būna didesnė nei planuota, nes atsiranda daug žmonių, kurie paskutinę minutę nusprendžia niekur nevažiuoti. Apsidrausti gali padėti labai paprastas dalykas: avansas. Kuo anksčiau surinkite, tarkime, trečdalį ar pusę preliminarios sumos. Kai pinigai jau bus sumokėti, dalis veiklos rezervuota, tikėtina, kad keisti planus dėl nerimtos priežasties norėsis mažiau.

 

Galvokite apie alternatyvas

 

Sutaupyti galima ne tik derantis dėl geresnės kainos. Neretai verta apgalvoti įvairias alternatyvas, gudrybes. Pavyzdžiui, jei leisitės į gana ilgą kelionę, greičiausiai norėsis pramogų. Variantas sustoti kur nors pakeliui poilsiui gali būti ir gana brangus. Autobuso nuoma kaina palanki tuo, kad pačioje transporto priemonėje netrūksta veiklos. Čia galima naudotis nemokamu bevieliu interneto ryšiu, mediateka. Žinoma, galima ir tiesiog žaisti žaidimus, skaityti ir panašiai. Visa tai įeina į bendrą kainą.

 

Jei norite keliauti ir patogiai, saugiai, ir taupiai, sprendimų tikrai yra. Tereikia nepasilikti planavimo paskutinei akimirkai. Viską apgalvoję tikrai rasite ne vieną būdą, kaip pažinti savą kraštą sumaniai.

Naujausi įrašai

Kategorijos