Kelionė į užsienį: ką apgalvoti iš anksto?

Pasiruošimas kelionei į užsienį dažniausiai pareikalauja nemažai laiko – juk dalykų, kuriuos reikia apgalvoti pakankamai nemažai. Vien jau tinkamiausio transporto pasirinkimas, lankomiausių vietų paieška ir t. t. Įsisukus į tokį reikalų sūkurį lengva pamiršti paprastus, tačiau itin svarbius aspektus, tokius kaip asmens dokumentai, bilietai, kelionės draudimas.

 

Asmens dokumentai

 

Vykstant į užsienį, visų pirmiausia, reikėtų nepamiršti savo asmens dokumentų – kortelės arba paso. Pastarasis būtinas keliaujant į Europos Sąjungai nepriklausančias šalis, pavyzdžiui, daugelio taip pamėgtą Turkiją, taip pat Egiptą, Tunisą, Tailandą, Izraelį ir t. t. Vertėtų atkreipti dėmesį, kad paso galiojimo laikas būtų ne trumpesnis kaip 6 mėn. Taigi, kad kelionė nenutrūktų netikėtai, geriausia tai patikrinti dar prieš išvykstant.

 

Kelionės bilietai

 

Akivaizdu, tačiau be kelionės bilietų negalėsite nei skristi lėktuvu, nei važiuoti traukiniu ar autobusu. Skubant ar tiesiog išsiblaškius galima netyčia juos pamiršus, todėl siekiant to išvengti rekomenduojama iš anksto bilietus pasiimti su savimi, t. y. įsidėti į rankinę ar kuprinę.

 

Apsauga nuo finansinių nuostolių

 

Kelionės draudimas nėra privalomas, tačiau gali labai praversti įvykus netikėtiems atsitikimams. Pradedant prarastu bagažu, baigiant įvairiais sveikatos sutrikimais. Deja, tačiau susidūrus su tokioms situacijomis patiriamas ne tik didžiulis stresas, bet ir neišvengiama finansinių nuostolių. Ši paslauga ypač aktuali vykstant į ekstremalias keliones, pavyzdžiui, kalnus ir pan., kur gali tykoti dar didesnės rizikos.

 

Tinkama valiuta

 

Šiais laikais daugelyje šalių paprasta atsiskaityti mokėjimo kortele, tačiau netrūksta ir išminčių. Dar planuojant išvyką rekomenduojama gerai pasidomėti konkrečios šalies valiuta ir kitomis mokėjimo subtilybėmis. Galbūt draugų ar artimųjų tarpe yra žmogų, kurie yra ten buvę? Taigi, nepraleiskite progos tuo pasidomėti.

 

Reikalingiausi daiktai

 

Jei kelionės draudimas jau įsigytas, asmens dokumentai taip pat pasiimti, patartina atidžiai susikrauti ir lagaminą. Skrendant lėktuvu, vertėtų įvertinti draudžiamų vežtis daiktų sąrašą, taip pat atkreipti dėmesį, kiek skysčių galima turėti su savimi. Kuo tuštesnis lagaminas išvykstant – tuo daugiau lauktuvių grįžtant.

 

Bene daugiausiai streso ruošiantis kelionei sukelia skubėjimas. Jo išvengti galima ne taip jau ir sudėtingai – tiesiog pradėjus viskuo rūpintis šiek tiek anksčiau.

Naujausi įrašai

Kategorijos