Kodėl šį rudenį Jūs turėtumėte sėsti ant dviračio?

Ar savo dviratį jau paslėpėte garaže, nes termometro stulpelis nukrito pernelyg žemai? O kur dingo rudeninių nuotykių dvasia? Dviračių sezonas uždaromas tik spalio gale! Ruduo yra tobulas metas tokiems pasivažinėjimams, be to, pasižymi ir nemažai specifinių naudų, kurių daugelis neįvertina. Tai šįkart pasakosiu būtent apie jas – tikiu, kad kiekvienas, žinantis dviračio teikiamas naudas, dar ištrauks šią transporto priemonę į dienos šviesą, o jei neturi, gal net įsigys naują! Be to, nauji dviračiai pasibaigus sezonui dažnai kainuoja mažiau nei sezono metu, tad gal verta rizikuoti, ar ne?)

1. Galimybė įvertinti aplinką kitomis akimis

Žinot tą skubėjimą, kai norisi dar šiek tiek paspausti greičio pedalą, kad tiks kelionės tikslą pasiektume greičiau? Aha! Mes nuolat skubame! Todėl manau, kad kiekvienam reikėtų nors po 20 minučių kasdien prasiminti dviračiu. Skubėti galima ir minant dviratį, tačiau jis leidžia visiškai kitaip įvertinti aplinką ir pasirinkti gerokai įvairesnius kelius, padedančius geriau pažinti apylinkes, kuriose gyvename. Dviratis yra uiki galimybė iškrapštyti save iš kvadratinės dėžutės, kurioje praleidžiame didžiąją dalį savo gyvenimo.

2. Patogus sportas

Taaaaaip, sportuoti mes visi dažniausiai pritingim. Ir žinot, aš irgi viena iš tų, kuri ryte labai sunkiai ridenasi iš lovos, o kol neišgeria kavos, geriau jau nė nekalbės. Tai štai mano atradimas buvo būtent dviratis. Tai patogus sportas, kuris beveik akimirksniu prabudina. Ypač, kai reikia temptis dviratį žemyn iš 5 daugiabučio aukšto. Kartais svajoju, kad nauji dviračiai būtų tokie patys patvarūs, tik gerooookai lengvesni.

3. Jokio stovėjimo kamščiuose

Taip, šis dalykas yra ypač aktualus tiems, kuriems iš namų tenka išvažiuoti būtent tuo metu, kai gatvėse driekiasi automobilių gyvatėlės, į priekį judančios vos po kelis centimetrus. Jeigu Jūs gyvenate ne taip toli nuo miesto centro na arba kitaip tariant nuo savo darbo vietos, tai žinokit, mano rekomendacija pabandyti vieną rytą išvažiuoti tuo pačiu metu, tik minant dviratį, o ne automobilio sankabos ir greičio pedalus. Labai didelė tikimybė, kad darbą pasieksite dvigubai greičiau, išvengsite kamščių ir dar galėsite pasidžiaugti likusiomis laisvomis minutėmis be jokio streso.

4. Jokios blogos nuotaikos!

Kaip dažnai Jus aplanko ta baisiai erzinanti rudeninė melancholija? Arba tiesiog bloga nuotaika, kai viskas, įskaitant ir kambarinius augalus ar mylimiausią katiną pradeda erzinti? 20 minučių minant dviratį ir blogos nuotaikos kaip nebūta! Kaip tai veikia? Na, tai juk sportas. Aktyvi fizinė veikla skatina gamintis dopaminą, kuris dažnai turi daug įtakos bendrai savijautai ir nuotaikai. Kuo šio pasigamins daugiau, tuo laimingesni vaikščiosime. Be to, nauji dviračiai gali suveikti panašiai. saviški aš pirkau iš lenų gamintojo atstovo Lietuvoje – “Dviratis KROSS“. Ne tik pasiūlė platų asortimentą, bet ir padalino gausybę naudingų patarimų. Tad pradedantiems tikrai rekomenduoju šį prekės ženklą.

5. Galimybė sumažinti stresą ir įtampą

Aš, kaip ir visi kiti, kasdien tikrai patiriu nemažai streso, o įtampa apskritai yra mano nuolatinė palydovė. Tačiau, kai pradėjau kasdien minti dviratį (net ir po darbo, šiaip galvos pravėdinimui), pajutau, kad gyvenime kažkaip lengviau tapo. Tai štai, dar viena priežastis, kodėl verta pabandyti tiesiog retkarčiais pasivažinėti. Ne skubėti, o leisti sau kitokiu būdu atpalaiduoti mintis – na, pavyzdžiui, įsijungus muziką telefone esančiame grotuve.

Važinėjimas dviračiu tapo mano nauju hobiu ir naujai atrastu kasdieniu gyvenimo nuotykiu. Kaskart vis kitaip, kaskart išbandant naujus takelius, aplankant naujas vietas ir taip tiesiog pagerinant sau gyvenimą. Ką čia gali žinoti, gal ir atėjus žiemą būsiu vienas iš tų keistuolių, kurie pasikeičia padangas ir mina dviračiu apsnigtais takais.

Naujausi įrašai

Kategorijos