Kokie yra vitaminai odai?

 

Visi ir visos norime būti gražūs, todėl vartojame vitaminus odai. Patys svarbiausi vitaminai odai ir mineralai, reikalingi sveikai odai, yra vitaminai A, C ir cinkas. Vitaminas A padeda odai išsaugoti reikalingus riebalus ir atlieka svarbų vaidmenį stiprinant imunitetą, kuris padeda apsisaugoti nuo spuogų ir infekcijų. Vitaminas C būtinas kolageno formavimuisi. Kolagenas yra pagrindinis struktūrinis odos proteinas. Vitaminas C taip pat padeda pašalinti laisvuosius radikalus, kurie gaminasi rūkant, deginantis saulėje ir, be to, yra pašalinis medžiagų apykaitos proceso produktas. Laisvieji radikalai skatina priešlaikinį odos senėjimą. Tad kiekvienas jaunas, pagyvenęs ar senas turi pasirūpinti vitaminais odai.

Odai labai svarbus yra ir biotinas, priklausantis B grupės vitaminams ir dažnai vadinamas vitaminu H. Biotino trūkumas gali sukelti dermatitą, plaukų slinkimą ir nagų lūžinėjimą. Jeigu jūs pastebėjote šiuos požymius arba ilgesnį laiko tarpą vartojate antibiotikus, savo racione padidinkite produktų, kuriuose gausu biotino, kiekį. Tai – kiaušiniai, soja, avižos, kepenys ir žemės riešutai. Jeigu to nepakanka, vartokite specialius vitaminus odai.Maitinantis teisingai, sudarant racioną, kuriame gausu šviežių vaisių ir daržovių, grūdinių augalų ir pakankamas kiekis baltymų ir riebalų, nėra būtinybės vartoti maisto papildus ar vitaminus odai. Tačiau odos susirgimų atvejais (egzemos, psoriazės ir t.t.) arba kuomet tam tikrą laiko tarpą negalite savęs aprūpinti pilnaverčiu maistu, vitaminų odai ir mineralų kompleksas būtinas.

Išsiaiškinkime, kokie mikroelementai ir vitaminai odai, įeinantys į veido bei kūno priežiūros priemonių sudėtį yra efektyviausi jūsų odai, plaukams ir nagams. Atidžiai skaitykite etiketes ir ieškokite vitaminų odai bei mineralų, kurie padės atrodyti gražiai ir sveikai. Norint pristabdyti organizmo senėjimo procesą po 35 m. amžiaus, būtina pagalba „iš vidaus“, tai yra naudoti vitaminus odai. Išsirinkite kompleksinio poveikio preparatus, kurie ir apsaugo, ir atjaunina, ir maitina organizmą. Apsaugoti organizmą padės antioksidantai, kurie saugo ląsteles nuo žalojančio laisvųjų radikalų poveikio ir sulėtina senėjimo procesus. Ląstelių atsinaujinimas, naujų suformavimas vyksta A, E ir C vitaminų odai bei amino rūgščių (metionino ir cisteino) dėka. Organizmo medžiagų apykaitos procesai veikia normaliai esant pakankamam būtinų mikroelementų kiekiui, taip pat būtina folinė rūgštis. Tuomet jūsų oda ir plaukai atrodys sveikai ir gražiai.

Vitaminai odai dienos racione. Vitaminai odai reikalingi ne tik sveikatai, bet ir grožiui. Taigi, ir gražiai odai. Geriausiai, jei vitaminus gaunate iš natūralių produktų. Jei turite problemų, kreipkitės į gydytoją, kuris patartų, ką pasirinkti. Vitaminas odai yra E – tai daugumos kremų sudedamoji dalis, kuris ne tik suminkština odą, bet ir apsaugo ją nuo saulės spindulių. Be to, vitaminas E tam tikrose koncentracijose veikia kaip jauninamoji priemonė. Vitaminas E, pridėtas į dieninį ar naktinį kremą, suteiks odai jaunatvišką blizgesį.

 

Naujausi įrašai

Kategorijos