Kokio tamsumo akinius nuo saulės rinktis?

UV spinduliai mus pasiekia tiek saulėtą, tiek apsiniaukusią dieną, todėl labai svarbu apsaugoti savo akis ir regėjimą. Tikriausiai lengviausias ir efektyviausias būdas tai padaryti – akiniai nuo saulės (Zynky.lt galite rasti platų asortimentą). Ir vyrai, ir moterys gali rasti įvairių formų, dydžių, spalvų ir ornamentų saulės akinių, todėl juos pritaikyti sau gali kiekvienas. Tai ir vienas stilingiausių aksesuarų ir labai svarbią funkciją atliekanti detalė, todėl reikia užtikrinti, kad akiniai būtų kokybiški ir apsaugotų nuo UV spindulių. Tačiau kaip išsirinkti sau tinkamus akinius nuo saulės? Kas yra svarbiausia?

 

Akinių tamsumas pagal kategorijas

 

Geriausia turėti kelerius specializuotus akinius nuo saulės – skirtingoms progoms ir skirtingo apsaugos lygio. Pateikiame kelias pagrindines ir dažniausiai naudojamas akinių kategorijas:

  • 2 kategorijos akiniai nuo saulės (Zynky.lt galite rasto sau tinkamiausius). Šviesos laidumas yra 18–43 procentai. Tokius akinius galite drąsiai dėvėti mieste vasaros metu.
  • 3 kategorijos. Tokie akiniai yra smarkiai užtamsintais stiklais. Jų laidumas 8–18 procentų šviesos. Tokio tipo akiniai puikiai tinka atostogoms šiltuosiuose kraštuose, kur saulės spindulių kiekis yra žymiai didesnis. Jie puikiai tiks poilsiui prie vandens, taip pat vairuojant automobilį skaisčiai šviečiant saulei.
  • 4 kategorijos akiniai. Jų šviesos laidumas siekia tik 3-8 procentus. Tokie akiniai reikalingi kalnuose, kur sniegas labai gerai atsispindi. Tokio tipo akiniai nerekomenduojami vairuojant, nes yra tiesiog per tamsūs.
  • Poliarizuoti stiklai. Jų tamsumas gali būti labai įvairus. Zynky.lt teigimu šie akiniai nuo saulės yra dažniausias žmonių pasirinkimas. Jie gali būti pritaikomi daugelyje gyvenimo situacijų. Poliarizuoti stiklai gali tikti ir vairuojant ir poilsiaujant prie vandens.

Prieš renkantis akinius atsižvelkite, kur ir kada juos naudosite. Apgalvokite savo gyvenimo būdą ir pagal tai rinkitės akinių lęšių tamsumą.

 

Netinkamai pasirinkti akiniai nuo saulės gali ir pakenkti sveikatai. Nešioti per didelį saulės spindulių pralaidumą turinčius akinius paplūdimyje nėra jokios prasmės, o dėvėti 4 kategorijos akinius mieste ar vairuojant gali būti dar ir pavojinga. Kiekvienas turi suderinti tiek įvaizdžio, tiek sveikatos aspektus ir pasirinkti tik tinkamiausius akinius.

Naujausi įrašai

Kategorijos