Laukia kelionė automobiliu?

Kelionės automobiliu turi savito žavesio: važiuojant ir vaizdams greitai keičiantis už lango, galite ne tik geriau pažinti šalį, bet ir bendrakeleivius. Tačiau prieš išriedant į kelią, būtina pasitikrinti automobilį, kad netyčia nepaaiškėtų, kad reikalingas variklio remontas.

Tvarkingas automobilis

Nors važiuojant mieste gali atrodyti, kad jūsų automobilis veikia be priekaištų, prieš išsiruošiant į ilgesnę kelionę, pravartu jį patikrinti. Būtinai atkreipkite dėmesį į šias automobilio dalis:
• akumuliatorius. Jis turi būti gerai pakrautas, kad važiuojant kelyje neišsikrautų, neapsunkintų kelionės;
• langų valymo skystis: kad galėtumėte nusivalyti užtiškusius vabalus ant stiklo;
• tepalo ir alyvos kiekis: pagal rodomas minimalias ir maksimalias padalas turite nustatyti ar esamas alyvos kiekis yra tinkamas, ar nereikia jo papildyti;
• patikrinkite stabdžių skystį: jo kiekis taip pat turėtų būti tarp minimalios ir maksimalios padalų;
• pažiūrėkite variklį: ar nėra reikalingas variklio remontas?
• patikrinkite padangų slėgį ir kokybę: ar nesimato kokių įbrėžimų?

Žinoma, pasirūpinkite ir keleivių saugumu. Tai reiškia, kad automobilyje turi būti pagal visas taisykles sukomplektuota vaistinėlė, gesintuvas, veikiantys saugos diržai. Kad keleiviams būtų patogu, pasiruoškite ir maisto, vandens, apklotų.

Taip pat kelionei svarbi priemonei – GPS navigacija. Naudodamiesi ja, galėsite visuomet žinoti, kur važiuoti toliau, galėsite net matyti, ar kelyje laukia kamščiai.

Pagalba pakeliui

Ne visuomet transporto priemonę galima pasitikrinti patiems. Kai kuriais atvejais sunku (ypač pradėjus vairuoti po ilgo laiko) surasti reikiamas patikrinti dalis, bijoma apsigauti.

Jei nenorite automobilio tikrinti patys, galite užsukti į servisą. Ypatingai tai svarbu norint susekti, ar viskas gerai varikliui. Pavyzdžiui, jei reikalingas variklio remontas, galite užsukti į www.salvis.lt, kur galės patikrinti jūsų transporto priemonę ir nustatyti gedimus.

Patikrinus variklį bus galima tiksliau žinoti, ar reikalinga taisyti, kokių žingsnių reikia imtis, kad jūsų transporto priemonė sklandžiai veiktų.

Ruošdamiesi į kelionę, nepamirškite ne tik susikrauti reikiamus daiktus, bet ir patikrinti savo transporto priemonę. Juk nuo jos priklauso, ar kelionės tikslą pasieksite greitai ir patogiai. Geriausia automobilį duoti patikrinti mechanikui, kuris galės apžiūrėti visas svarbias dalis.

Naujausi įrašai

Kategorijos