Mažas butas, arba kaip netradiciškai panaudoti užuolaidas

Gyvenimas itin mažoje erdvėje iki šiol atrodė nelabai įmanomas. Visada atrodė, kad reikia didelės erdvės, kambario kiekvienam šeimos nariui. Kiekviena patalpa privalėjo turėti savo funkciją. Visgi, pastaruoju metu maža gyvenamoji erdvė vis dažniau tampa privalumu. O ją patogiai įsirengti nėra taip jau ir sudėtinga. Pateikiame kelias smagias ir praktiškas idėjas, panaudojant užuolaidas.

1. Svetainė ir miegamasis viename.

Atrodo, kaip tai gali būti įmanoma? Tačiau jei pasigilinsite, tai nėra taip jau sudėtinga įgyvendinti. Itin mažame bute miegamąjį galima įsirengti ir svetainėje. Svarbiausia čia – atskirti  esmines erdves, kaip virtuvę ir svetainę, ir patogi lova, kuri tiktų tiek svetainei, tiek miegamajam. Funkcinių erdvių atskyrimui puikiai tiks dieninės užuolaidos. Svetainei ne visada reikia kažko įmantraus, tad užteks ir paprastų, baltų, šiek tiek storesnio audinio užuolaidų. Užtraukus jas vakare ir ištiesus sofą – svetainė virs miegamuoju. O atitraukus rytą, virtuvės ir svetainės erdvės susijungs ir taps įprasta bendravimui skirta erdve. Taip sutaupysite vietos ir pamatysite, kad didelis skaičius kambarių ne visada garantuos didelį patogumą.

2. Paslėpkite lovą už užuolaidų.

Jei visgi norisi, kad miegamasis būtų individuali erdvė, tačiau tam nėra vietos, lovą galite pridengti užuolaidomis. Tai itin panašus variantas, tik šįkart atskirsite ne erdves, o tiesiog lovą. Rekomenduojame rinktis šiek storesnį audinį nei tą, iš kurio siuvamos dieninės užuolaidos svetainei. Taip sukursite praktišką ir itin privačią erdvę, kuri garantuos gerą poilsį. Užuolaidoms skirtą karnizą rinkitės lenktą, tvirtinkite jį aplink lovą. Jei ši stovi kampe – dar paprasčiau, nes uždengti tik vieną lovos kampą. Taip turėsite ir atskirą svetainę, ir atskirą miego zoną.

3. Drabužinė mažame bute – įmanoma

Norisi atskiros drabužinės, tačiau papildomos erdvės jai tikrai nerasite? Paskirkite jai nedidelę dalį kambario ir atskirkite nuo kitų būsto erdvių ir zonų storo audinio užuolaidomis. Tam neprireiks masyvios spintos ar slankiojamųjų durų sistemos, nes storas audinys taip pat puikiai gali atlikti šį darbą. Tvirtinkite lentynas, naudokite pastatomas kabyklas, dėliokite viską taip, kaip Jums patogiausia. O galų gale viską paslėpsite už brezentinių užuolaidų. Nepamirškite įrengti apšvietimo – šis čia taip pat bus reikalingas.

Net jei būste itin mažai vietos, visada galima rasti optimalų ir praktišką sprendimą, nereikalaujantį griauti sienų ir keisti būsto išplanavimo. Galvokite netradiciškai ir būkite originalūs – susikurkite Jums tinkančius namus net ir mažiausiame turimame plote.

Naujausi įrašai

Kategorijos