MOKOMĖS ANGLŲ KALBOS: NUO KO PRADĖTI?

Anglų kalba yra viena iš populiariausių kalbų pasaulyje. Daugiau nei 20 procentų pasaulio gyventojų gali susikalbėti šia kalba, o 360 milijonai žmonių mano, kad ji yra jų gimtoji. Todėl nenuostabu, kad daug žmonių ją pasiryžtą išmokti. Šiai kalbai studijuoti dažniausiai siūlomi anglų kalbos kursai, mokomoji medžiaga, mokamos ir nemokamos internetinės platformos ir daug kitų priemonių. Pasiūla yra tokia didelė, kad savaime kyla klausimas: o nuo ko gi kiekvienas turėtų pradėti mokytis anglų kalbą?

 

Žodynas

 

Anglų kalbos neišmoksite, jei nesimokysite jos žodžių. Supraskite, šie žodžiai savaime Jūsų galvoje neatsiras ir nei vienas mokytojas jų ten „neįdės“. Tik Jūs vieninteliai to galite pasiekti savo užsispyrimu ir valia. Kaip mokytis užsienio kalbos žodžių, yra ne vienas patarimas. Žemiau pateikiame kelis iš jų:

 

  • Apsupkite save angliškai žodžiais. Nebūtina gyventi tarp angliškai kalbančių žmonių, kad gyventum tarp angliškų žodžių. Raskite būdą, kaip į savo kasdienį gyvenimą įnešti jų: sudarinėkite pirkinių sąrašus anglų kalba, klausykite angliškų dainų žodžių, skaitykite naujienas anglų kalba ir t.t.

 

 

  • Susiraskite angliškai kalbančių, ar tik bandančių angliškai kalbėti draugų. Su draugais mokytis yra daug smagiau!

 

Žodžiai yra visų kalbų pagrindas, tad žodyną mokytis yra būtina.

 

Gramatika

 

Siekiant išmokti anglų kalbos gramatikos galite mokytis individualiai, studijuodami vadovėlius arba kreipkitės pagalbos į mokytojus. Svarbu atkreipti dėmesį į kelis patarimus, kurie padės lengviau jos išmokti:

 

  • Įsidėmėkite kalbos dalis.

 

  • Išsiaiškinkite, kokia turi būti sakinio struktūra ir kokios jos sudarymo taisyklės.

 

  • Sakiniuose žodžius stenkitės naudoti tinkama tvarka.

 

  • Skaitykite vaikams skirtas knygas. Šios knygos yra skirtos išmokti kalbos pagrindus, įskaitant, ir žodžius bei jų rašybą. Dažnai vaikai nemoka savo gimtosios kalbos gramatikos, o ją perpranta skaitydami ir klausydamiesi skaitomų knygų.

 

  • Atkreipkite dėmesį, kaip kalba kiti žmonės. Įdėmiai klausykite, kaip jie sudaro sakinius, kokias frazes dažniausiai naudoja.

 

  • Anglų kalbos kursai Jums padės ne tik praplėsti žodyną, tačiau ir geriau suprasti gramatikos taisyklių subtilybės.

 

Tikimės, kad anglų kalbos mokymasis Jums taps maloniu kasdieniu įpročiu. Neabejojime, kad po kurio laiko pastebėsite, kad Jūsų žodynas prasiplėtė, rašymo įgūdžiai pagerėjo ir su angliškais kalbančiais draugais darosi vis lengviau bendrauti.

Naujausi įrašai

Kategorijos