Naujas dviratis – naujas nuotykis

Tikras nuotykis yra naujų dalykų išbandymas, pavyzdžiui, dviračių. Naudodamiesi skirtingais dviračiais, ne tik galėsite kitaip pajusti ar pamatyti tą patį kelią, bet ir galite patirti nuotykius, kokių nebūtumėte patyrę eidami pėsčiomis. Vienas tokių dviračių, nuolat traukiančių nuotykius, yra BMX.

Kaip atrodo šis dviratis?

BMX dalys skiriasi priklausomai nuo dviračio tipo. Jų yra trys:

  • Tikrasis, turintis itin lengvą rėmą, tvirtas gumbuotas padangas, kurios užmautos ant rato, turinčio 32 stipinus.
  • Laisvojo stiliaus, turintis tvirtą, sunkoką rėmą, kiek lygesnes padangas, kurių ratas turi 48 stipinus (skirta didesniam stabilumui);
  • Šuoliukų, kuris turi tvirtą rėmą ir tvirtas padangas. Jų ratai gali turėti 32 – 48 stipinus, priklausomai pagal poreikį.

Tie, kas jau yra matę BMX dviračius, žino, kad jie yra kiek mažesni nei įprasti dviračiai. Taip yra todėl, kad jie buvo kurti remiantis nedideliais motociklais, naudojamais motokrose (bekelės lenktynėse). Antrasis BMX dviračių tipas taip pat turi kelias atšakas, skirtas atlikti triukus ant įvairios kelio dangos.

Svarbiausios dalys

Įvairiuose šaltiniuose labiausiai yra pabrėžiamos dvi BMX dalys – tai rėmas ir padangos.

Rėmo kokybė yra turbūt vienas svarbiausių veiksnių, perkant šį dviratį. Jis gali būti pagamintas iš chromo molibdeno lydinio, kuris yra ne tik labai stiprus, bet ir lengvas. Žinoma, ši medžiaga yra kiek brangesnė, todėl tiems, kurie nori BMX tiesiog išbandyti, patartina rinktis aukštos kokybės plieną. Nors šis metalas yra kiek sunkesnis, jis yra ilgaamžis, rečiau lūžta, dėl to ir siūlomas pradedantiesiems.

Padangos atskiriamos pagal raštus: priklausomai nuo BMX dviračio tipo skirsis ir padangų raštas. Kuo padangos turi daugiau gūburėlių, tuo ji yra labiau pritaikyta miško keliukams, bekelei, o kuo raštas yra lygesnis – tuo labiau pritaikytas miestui.

Kur važiuoti?

Jau nusipirkote dviratį? Tuomet metas jį išbandyti! Pirma vieta, kur galite nulėkti yra vietinis riedlenčių parkas. Ten sutiksite žmonių, kurie galės jus pamokyti triukų, parodyti, kaip geriau valdyti dviratį. Tokiu būdu ne tik išmoksite naujų važiavimo taktikų, bet ir susipažinsite su naujais žmonėmis.

Kita vieta – miško takas. Tai rekomenduojama tiems, kurie ne tik jau gana gerai valdo dviratį, bet ir turi tam geriau pritaikytas padangas. Kritus miške, žinoma, nusileisite minkščiau nei ant asfalto, tačiau BMX dalys gali vienodai greitai sulūžti.

Naudojantis BMX dviračiu, patartina visuomet būti su specialiomis apsaugomis (ypatingai, jei esate pradedantysis), o važiuojant sunkesniais keliais, būti ne vieniems. Žinoma, galbūt šie dviračiai atrodo kiek pavojingi, tačiau nepabandę nesužinosite!

Naujausi įrašai

Kategorijos