Pirma kelionė lėktuvu: ką svarbu žinoti?

Paskutinės minutės išparduodami pigūs skrydžiai šiomis dienomis itin viliojantis variantas. Traukia tiek jaunesnius, tiek vyresnius kelionių r pažinimo ištroškusius asmenis. Vieni, atrodo, skraido lėktuvu kone kasdien, tad jokios baimės nejaučia. Visgi tie, kurie ruošiasi į pirmąją savo kelionę lėktuvu bijo ir nežino kaip pasiruošti. Tad pateikiame naudingus patarimus ką verta žinoti ir pasiruošti savo pirmajam skrydžiui.

Bagažas

Prieš kraudamiesi bet kurį namuose rastą lagaminą, įsigilinkite į bagažo taisykles. Šios priklauso nuo skraidinančių avialinijų. Atkreipkite dėmesį į nustatytą bagažo svorį ir pasistenkite jo neviršyti. Net jei pigūs skrydžiai padės Jums sutaupyti pinigų, juos nenorėdami galite išleisti, jei lagaminas svers daugiau nei leistina. Taip pat patikrinkite rankinio bagažo (to, kurį nešatės į lėktuvą su savimi) leistinus išmatavimus. Jei šie neatitiks, kuprinei ar lagaminui teks keliauti kartu su registruotu bagažu. Taip pat teks primokėti papildomą sumą.

Draudžiami daiktai

Pasitikrinkite ar nesivežate draudžiamų daiktų, tokių kaip šaunamieji ginklai, peiliai, aštrūs daiktai (žirklės, adatos),. Draudžiama vežtis degias, sprogstančias, chemines ar nuodingas medžiagas. Tai neturėtų stebinti, visgi turima užtikrinti saugų skrydį.

Skysčių vežimas

Labai svarbu, kad visas skystas medžiagas laikytumėte tinkamai supakuotas. Ar tai būtų kosmetiniai reikmenys, kaip dantų pasta, skutimosi losjonas ar kvepalai, ar tai bus įprastas buteliukas vandens. Kiekvienas jų privalo būti supakuotas į daugiausiai 100ml talpos indelius. Šios ribos viršyti negalima. Taip pat labai svarbu, kad visos skystos medžiagos būtų sudėtos į sandarius, užtraukiamus plastikinius permatomus maišelius. Šio dydis turėtų būti 20×20 cm, talpa – ne didesnė nei 1l.

Dokumentai

Prieš išvykstant į oro uostą, peržvelkite ar turite visus reikiamus dokumentus. Su savimi turėkite asmens tapatybės dokumentus, jei reikia – vizas, apgyvendinimo dokumentus, nepamirškite kelionės draudimo. Ar bus brangūs, ar pigūs skrydžiai, apsidrausti bet kuriuo atveju yra stipriai rekomenduojama. Jei viską peržvelgsite dar namuose, išvengsite nereikalingo streso oro uoste.

Oro uostas

Vykstame į oro uostą. Kuo didesnis oro uostas, tuo anksčiau Jums reikia ten būti. Skrendant iš Lietuvos pasilikite sau bent porą valandų. Nuvykę pirmiausia užsiregistruokite skrydžiui (Check-in). Tuomet priduokite registruotą bagažą ir pereikite rankinio bagažo patikrą. Visa reikalinga informacija iki skrydžio rodoma tam tikrose švieslentėse. Ten bus parašyti ir išvykimo vartai (Gate). Šie uždaromi iki skrydžio likus maždaug 40min, tad nelaukite paskutinės minutės. Vėliau į lėktuvą neįleis net maldavimai.

Lėktuve

Įlipus į orlaivį, pasidėkite bagažą į jam skirtas vietas, įsitaisykite savo vietoje ir prisisekite diržą. Atidžiai klausykitės skrydžio palydovių nurodymų ir nepamirškite išjungti telefono. Arba įjunkite skrydžio režimą. Šiais laikais skraidant įvyksta mažiau avarijų nei keliaujant automobiliu, tad atsipalaiduokite ir jei turite, paskaitykite knygą.

Naujausi įrašai

Kategorijos