Ruošiamės iškylauti – ko prireiks savaitę laiko gyvenant palapinėje?

Kada jei ne vasarą geriausias laikas bėgti iš miesto ir atrasti gyvenimo privalumus miško gūdumoje? Tai laikas, kai į automobilį susėda artimiausi draugai, bagažinėje bandoma sutalpinti milžinišką palapinę ir miegmaišį, o veiduose švytinčiose šypsenose atsispindi neišpasakytas kelionių džiaugsmas ir jaudulys. Ar jau sukilo noras artimiausią savaitgalį mauti su palapine į gamtą? Štai sąrašėlis daiktų, kurių prireiks su keliais argumentais – kodėl.

1. Kirvis skaldymui

Skamba gal keistokai, juk kam kišti į bagažinę kirvį, ne medžioti susiruošėte. Tačiau norint užsikurti laužą kartais šapų ir nukritusių palūžusių šakelių gali neužtekti. Nedidelis kirvukas pagelbės vakarais ir rytais, kai norėsis ilgiau šildytis prie ugnies.

2. Palapinė

Turbūt pats elementariausias dalykas, nebent mąstote nakvoti automobilyje ir jame pasikloti sau guolį. Tačiau palapinėse juk smagiau. Tad natūralu, kad jos reikėtų nepamiršti. Būtinai patikrinkite, ar viskas savo vietose ir netrūksta kokių nors kuoliukų. Nesinorėtų miegoti nestabilioje palapinėje – o jeigu užklups vėjas?

3. Miegmaišis

Kartais jis tarnauja vietoj antklodės, jeigu yra išskleidžiamas pilnai, o kartais – leidžia susisukti į kokoną ir šuoliuoti iki laužo vos pramerkus akis. Tai bene smagiausia iškylų dalis – tad nevertėtų pamiršti šio atributo.

4. Čiužinys

Nors ant žemės miegoti atrodo smagu, ryte labai skauda nugarą. Tad jei nenorite patirti nutrynimų ir skaudančių strėnų – čiužinys pravers.

5. Oro pompa

Ši – dar vienas atributas, be kurio sunkoka išsiversti. Jei bagažinėje neatsidurs kirvis skaldymui – dar išsisuksite, tačiau jei pamiršite oro pompą, galite pamiršti ir bet kokią galimybę komfortiškai išsimiegoti, nes pučiant čiužinį burną užtruksite ilgiau nei norėtumėte ir išpūsite savo plaučius.

6. Storas pledas

Dėl visa ko – kad nesušaltumėte šaltesnę naktį. Be to, į juos malonu susisukti rytais. Jaukumas čia taip pat svarbus. O pledai juk visada asocijuojasi su jaukumu ir komfortu.

7. Indai ir įrankiai

Puodelis, pora lėkščių, šakutė, peilis ir šaukštas, vienas didesnis peilis – štai, galėsite gyventi (jeigu kiekvienas pasiims po tiek).

8. Termosas

Šilta arbata visą dieną, kol jos metu klaidžiojate po medžius – sušildys net labiausiai sustirusius pirštus.

9. Storiausios močiutės megztos kojinės

Naktį niekada nebūna šilta, kaip jau minėjome, tad be pledų ir miegmaišių, storos vilnonės kojinės pravers net ir rytais.

10. Repelentai nuo vabzdžių

Erkės, uodai ir įvairiausi maži musiukai nėra draugai iškylautojams. Apsirūpinkite papildomomis priemonėmis, nes kitaip iškyla tapsite Jūs uodams, o Jūsų nuotykių miške palyda taps nuolatinis sugeltų vietų niežulys.

11. Botai

Paskutinis minėtinas dalykas. Jei pradėtų lyti, sušlapti kojų nesinori, tad būtinai įsimeskite botus. Atsiras daugiau galimybių kaip puikiai išnaudoti lietingus orus.

Miškas ir gamta – dovana miestiečiams ir pavargusiems nuo didmiesčiuose ūžiančių automobilių triukšmo. Bėgti į gamtą – geriausias sprendimas norintiems atsijungti ir patirti nepamirštų nuotykių. Nes iškylos – tai nuotykiai ir atradimai.

Naujausi įrašai

Kategorijos