Saugių nuotykių dalis – gera motoapranga

Vasarą motociklininkai tiesiog užplūsta gatves. Jų gausu ir mieste, ir užmiestyje. Deja, ne visi yra pasiruošę kelionėms tinkamai. Dalis motociklų vairuotojų pirmenybę teikia tiesiog adrenalinui, nuotykiams, bet ne saugumui ar komfortui. Būtent pastarosiomis dviem savybėmis pasižymi gera moto apranga. Profesionalai be jos sėsti ant motociklo net nepataria. Kodėl? Pateikiame kelias priežastis.

Atsparumas pažeidimams

Viena svarbiausių motociklininkų aprangos funkcijų – saugumo užtikrinimas. Kokybiška, patvari apranga ir jos detalės – šalmas, pirštinės, avalynė – apsaugo kūną nuo galimų mechaninių pažeidimų. Tikriausiai ne kartą teko girdėti, kad motociklininko gyvybę autoįvykio metu išgelbėjo būtent šalmas ar krūtinės apsaugos.

Šiuolaikiška motoapranga kuriama taip, kad būtų ypatingai atspari. Ji sunkiai plyšta ir dyla, tad apsaugo nuo nubrozdinimų, atvirų žaizdų. Tam tikros dalys (pavyzdžiui, batai) gali apsaugoti ir nuo sąnarių išnirimų, kaulų lūžių, sausgyslių ar raumenų patempimų.

Atsparumas oro sąlygoms

Dauguma keliauja motociklu tik esant geriems orams. Nemažą dalį tokių keliautojų atvėsus ar lyjant nuo nuotykių sulaiko būtent specialios aprangos neturėjimas. Profesionaliai pagaminta moto apranga – tarsi papildomas odos sluoksnis, apsaugantis kūną nuo drėgmės, šalčio ar net atvirkščiai – kaitros.

Motociklininkų apranga siuvama iš patvarių audinių, iš vidaus dar padengiamų orui pralaidžiu pamušalu. Puikią oro cirkuliaciją užtikrina ir kokybiški šalmai, batai, pirštinės. Šaltuoju metų laiku galima rinktis pašiltintas kelnes, striukę. Tinkamai pasiruošus, nemalonios oro sąlygos – nebaisios.

Ilgaamžiškumas

Laikinumu pasižymi visi daiktai. Vis dėlto kai kurie jų išlieka tinkami naudoti ilgiau nei kiti. Motociklininkų apranga – vienas tokių daiktų. Jei pasirinksite kokybiškas detales, jas galėsite mūvėti, avėti ar dėvėti ne vienerius metus. Specialūs drabužiai gerokai ilgaamžiškesni už bet kokią laisvalaikio aprangą. Taigi, motoaprangą pirkti tikrai apsimoka.

Komfortiškumas

Sėdint ant motociklo jaustis nepatogiai turbūt teko kiekvienam motociklininkui. Labai tikėtina, kad diskomfortas buvo juntamas būtent dėvint prastais, netinkamais drabužiais. Moto apranga – standi, gana stora (išskyrus marškinėlius), tad gali atrodyti, kad ji – nepatogi. Tačiau iš tiesų tereikia priprasti. Tinkami drabužiai tikrai nevaržo judesių – jie kaip tik maloniai priglunda.

Motociklininkams pritaikyta apranga – gana brangi. Vis dėlto turint galvoje visus jos privalumus (taip pat – ir papildomą galimybę susikurti patrauklų stilių), tokia investicija tikrai verta dėmesio. Kelionės motociklais ir taip nėra labai saugios, tad pasistengti dėl komforto ir saugumo tokiu būdu – mažiausia, ką galime padaryti.

Naujausi įrašai

Kategorijos