Saugus internetas vaikams

Vaikai vis anksčiau pradeda naudotis internetu, todėl norint, kad jie saugiai juo naudotųsi, būtinas apmokymas. Svarbu suprasti, kad internetas – išteklių šaltinis, vis dėlto jame netrūksta ir pavojų. Vaikams dažniausiai tenka su juo susidurti mokinantis arba naudojantis pramogų tikslu. Vis dėlto neprižiūrint jų veiklos, vaikai gali tapti priklausomi. Dažnai prie interneto paslaugų siūloma IPTV televizija.

Patarimai, kaip išmokyti vaiką naudotis internetu saugiai:

• Šnekėkite su vaiku. Kuo daugiau vaikas žinos apie internetą, tuo jam taps aiškiau kaip juo naudotis saugiai. Svarbu, atkreipti dėmesį, kad vieni vaikai labai greitai perpranta šią sritį, todėl jis gali pradėti naudotis ir be Jūsų žinios.

• Kompiuteris naudojamas laisvalaikio zonoje. Tai reiškia, kad Jūs galėtumėte stebėti vaiko veiklą, o bendravimas ir diskutavimas šia tema taptų kasdieniškas. Taip pat dalindamiesi kompiuteriu galėsite matyti veiklos istoriją.

• Naudodamasis internetu, pats vaikas gali rasti informacijos apie saugų vartojimą, todėl prieš pradedant kažką daryti kartu ją nagrinėkite ir išsiaiškinkite, kaip šiuo ryšiu reikia naudotis. IPTV televizija dažnai siūloma su nedideliu papildomu mokesčiu.

• Internetas – kartu. Internetas gali suteikti daug naudingos medžiagos, todėl išmokykite savo vaiką naudotis mokomosiomis svetainėmis. Jam tai bus pravartu mokykloje, o vėliau ir universitete. Pirmiausia vis dėlto atlikite užduotis kelionės paieškoms, mokyklinėms užduotims. Taip pat skatinkite domėtis apie hobį ir kitokius pomėgius.

• Laikas internetui. Tai reiškia, kad naudotis internetu galima tik tam tikru laiku. Šis laikas yra ribotas, todėl vaikas negalės priprasti naudodamasis internetu pernelyg dažnai ir ilgai.

• Kalbėkitės apie tai! Svarbu domėtis ne tik ką vaikas veikia tikrovėje, bet ir internete. Šnekant su juo taps lengviau paaiškinti, kodėl svarbu juo naudotis atsargiai. IPTV televizija gali būti priedas prie interneto paslaugų, todėl vertėtų pasidomėti, ar vaikas norėtų naudotis šia paslauga. Jei vaikas jaučiasi nejaukiai kažką darydamas internete, paaiškinkite, ką jis turėtų tokiu atveju daryti.

Vaikai vis anksčiau susiduria su internetu, todėl vertėtų kuo ankščiau pradėti su juo apie tai šnekėti. Taip apsaugosite savo vaikus nuo bet kokios žalos. Tėvai turi apriboti jo veiklą, kad vaikas netaptų priklausomas nuo interneto ir žalingų programų.

Naujausi įrašai

Kategorijos