Sunkvežimiai. Ką reikia žinoti vairuotojui?

Sunkvežimiai ir krovininiai automobiliai yra svarbi dalis ekonomikoje. Šiomis transporto priemonėmis dažniausiai yra vežami didelio kiekio kroviniai tiek tolimais, tiek mažesniais reisais. Tokio tipo vairuotojas turi būti savimi pasitikintis, turėti kantrybės ir gebėti valdyti šį transportą. Kadangi detalės yra sunkios, jiems reikia prisiminti, kad, pavyzdžiui,  „Šalvio” sunkvežimių servisas yra patikima pagalba kokybiškam iškilusios problemos sprendimui. Taigi, ką vairuotojas turėtų prisiminti valdant šią transporto priemonę?

Nepamirškite poilsio

Kaip buvo minėta, sunkvežimiais yra vežamos prekės tolimais reisais. Dėl šios priežasties yra važiuojama labai ilgą laiko tarpą ir atsiranda nuovargis. Tai yra didžiausias iššūkis. Tokiais momentais vairuotojai sustoja pailsėti ir miega pačiame transporte. Tai nėra itin kokybiškas ir patogus miegas kiekvienam, todėl galima rasti ir kitų alternatyvų, pavyzdžiui, rinktis nakvynę motelyje. Na, o jei jūs jaučiatės mieguistas, nebevažiuokite ir sustokite. Taip pat svarbu nepamiršti daryti pertraukas, pavalgyti ir pasigrožėti kraštovaizdžiais, kuriuos matote bevažiuojant tikslo link. Nepamirškite, kad svarbu patogiai susireguliuoti sėdynę.

Susirūpinkite jei pastebėjote gedimo požymių

Kadangi sunkvežimio svoris yra itin didelis, suprantama, kad jo detalės svers taip pat. Pastebėjus gedimą, sunkvežimių servisas yra geriausia išeitis, apie kurį daugiau galite sužinoti čia: www.salvis.lt/sunkvezimiu-servisas.

Siūloma netgi apsilankyti patikrai prieš išvažiuojant į kelionę. Negana to, apie gedimą jums gali pranešti atsiradę simboliai skydelyje ar įtarimas dėl atsiradusio nebūdingo garso. Ieškokite artimiausios pagalbos, kadangi dėl nuovargio patiems susitvarkyt gali būti sudėtingiau.

Būkite budrūs

Dirbant šį darbą yra itin svarbus budrumas. Nesvarbu kokią transporto priemonę vairuotumėte, visada reikia stebėti besikeičiančią situaciją kelyje ir aplinkui važiuojančias mašinas. Kadangi gabaritai yra dideli, svarbu nedaryti staigių judesių ir posūkių. Tai gali sukelti pavojų ne tik jums, bet ir aplinkiniams. Įsitikinkite, kad vairas veikia be trikdžių ir jums netrūksta stabdžių tepalo, ką sunkvežimių servisas galėtų patikrinti už jus.

Taigi, turėdami trumpą atmintinę, būkite protingi ir saugūs. Rūpinkitės ir savo sveikata, kadangi tai yra sunkus fizinis darbas. Taip pat neignoruokite nerimą keliančių gedimo požymių.

Naujausi įrašai

Kategorijos