Svajonių sodo kūrybos dirbtuvės: kas, kaip ir kada?

Vidinis namų kiemas, gyvenant nuosavame name – mūsų tvirtovė. Vieniems svarbiausia čia – turėti daug vietos, kitiems – jaukią vietą prisėsti. Tai labai individuali, nuo asmeninių poreikių priklausanti vieta. Šiandien internete galima rasti begalę idėjų, kaip įsirengti terasą ir sutvarkyti sodą. Tačiau, ką ir kaip daryti, kad Jūsų sodas atrodytų taip pat estetiškai ir pasakiškai, kaip interneto platybėse esančiose nuotraukose? Vien tik kabančių lempučių ir patogių sodo lauko baldų čia neužteks.

Įvertinkime turimą plotą

Geriausiai turimas plotas įsivertina, kai galvojama, kiek laiko užtruks žolės pjovimas. Nors šiandien daugelį gelbėja robotai vejapjovės, kurie išlaiko veją visada tvarkingą, plotą įvertinti svarbu ne tik todėl. Paprastas pavyzdys: esate dažnai keliaujantis ir retai namuose laiką leidžiantis žmogus. Tačiau grįžus į namus norisi jaukiai ištiesti kojas ir apilsėti po visų kelionių. Aišku, prieš tai, kad tai galėtumėte padaryti, dažniausiai tenka sutvarkyti veją – nupjauti, palaistyti. Pjovimas atima nemažai laiko, tad norint visada tvarkingos terasos geriau jau turėti nedidelį robotuką, kuris šienaus veją net tuomet, kai Jūs būsite kitame pasaulio gale.

Terasos įrengimas

Kalbant apie pačią terasą ir svajonių sodą, turime kelias idėjas. Tad jas čia ir pateikiame. Jei jau nusiteikėte darbui arba bent jau tam, kad robotai vejapjovės reikalaus šiek tiek papildomų išlaidų, tada šiek tiek laiko skirti svajonių terasai tikrai nepagailėsite.

• Pirmas žingsnis – vietos pasirinkimas

Nuspręskite kurioje vietoje norite terasos – ar lipinant prie namo sienos, ar kažkur kampe prie tvoros. Abu variantai yra tinkami, tačiau viskas priklauso nuo to, kiek turite laisvos vietos, kurią būtų galima išnaudoti. Kai tai nuspręsite, galėsite pereiti prie antrojo žingsnio.

• Antras žingsnis – pagrindo formavimas

Išmatuokite plotą ir pagal jį įsigykite medinių lentelių. Geriausia – jei šios jau būtų nušlifuotos ir malonios. Taip pat prireiks didesnių medžio lentų. Sudėkite jas tokia forma, kokią norite turėti terasą. Sukalkite formą, suformuokite paviršių ir sudėkite siauresnes lenteles. Nudažykite jas norima spalva. Paviršius ir terasos pagrindas jau yra.

• Trečiasis žingsnis – dekoracijos ir įsikūrimas

Šis žingsnis turbūt laukiamiausias. Ir pats smagiausias, jei mėgstate dekoruoti ir puošti namus. Čia Jums prireiks baldų (sėdimieji, supamieji, kokie tik norite, ir aišku – staliuko). Aplink šalia esančius medžius galite prikabinti didesnių ir mažesnių lempučių ar šviestuvų. Kietesniems baldams galite parinkti paminkštinimus, ant stalo pristatyti žvakių, jei sukonstruosite lentynas – tai ir vazoninėmis gėlėmis papuošti galėsite.

Svarbiausia čia – nebijoti eksperimentuoti ir atrasti tai, kas tinka ir patinka būtent Jums. Juk svajonės kiekvieno – individualios ar ne? Nuklokite takelius akmenukais, ir nepamirškite sieninių šviestuvų. Galų gale – svarbiausia palaikyti tvarkingą aplinką ir įdėti į tai šiek tiek darbo.

Naujausi įrašai

Kategorijos