Žiedas su pažadu – kas tai?

Iš karto verta pabrėžti, kad tai nėra sužadėtuvių ar vestuviniai žiedai. Šio žiedo funkcija yra kitokia. Turbūt n kartą esate girdėję apie draugystės apyrankes ir kitus panašaus tipo pasižadėjimo papuošalus? Pasižadėjimo žiedo funkcija yra panaši, tačiau kartu kiek kitokia. Pasakojama apie tai daugiau.

Įsipareigojimo simbolis

Visiems aišku, kas yra vestuvinis ar sužadėtuvių žiedas. Ir kai kalba pasisuka apie meilę ir įsipareigojimus, pirmoji mintis, savaime ateina būtent apie tokio tipo papuošalus. Tačiau pasižadėjimo žiedas šiek tiek kitoks. Lietuvoje tradicijos dovanoti tokio tipo žiedą su pažadu nelabai yra, tačiau tai labai populiaru užsienyje, ypač Jungtinėje Karalystėje.

Panašiai kaip ir draugystės apyrankės, pasižadėjimo žiedai simbolizuoja pirmiausia – pažadą savo žmogui. Tai gali būti tiesiog pažadas, jog vieną dieną jie tikrai susituoks, nes šiandien neleidžia finansinės galimybės. Tam nėra nustatoma data ar konkretus laikas, žiedas skirtas tiesiog parodyti, kad žmogus yra visiškai atsidavęs. Taip pat šio tipo papuošalai gali simbolizuoti ištikimybę, ypač, kai pora jau ilgą laiką kartu, tačiau galimybių susituokti dar nenusimato.

Nelabai kuo skiriasi nuo sužadėtuvių žiedo

Mergina nešiojanti pasižadėjimo žiedą aiškiai parodo, jog yra užimta ir įsipareigojusi. Aišku, Lietuvoje moterys ir šiaip dažnai mėgsta puoštis įvairaus tipo žiedais, galbūt todėl ši tradicija į mūsų šalį nėra atėjusi. Be to, pats žiedas iš pirmo žvilgsnio nelabai skiriasi nuo visiems įprasto sužadėtuvių žiedo. Akyliau pažvelgus galima pastebėti, jog šio tipo žiedai yra mažesni ir subtilesni. Jų nešiojimas taip pat neprivalo būti konkrečiai ant bevardžio kairės ar dešinės rankos piršto.

Pasižadėjimo žiedelis taip pat gali būti puoštas deimantais ir brangakmeniais, tačiau šie turėtų būti daug mažesni, smulkesni. Be to, ir papuošalo esmė šįkart yra ne deimanto dydis, o visas bendras žiedo dizainas. Taip pat šio tipo žiedas neturi būti iš aukščiausios prabos aukso ar sidabro.

Manome, kad tai graži ir labai simboliška tradicija, dovanoti savo mylimajai pasižadėjimo žiedą. Taip vaikinas subtiliai parodo savo meilę ir atsidavimą, o taip pat duoda pažadą vienas kitam, jog amžinai dalinsis savo gyvenimais. Tai daug subtiliau ir daug simboliškiau už mums įprastas sužadėtuves, apie kurias visiems skelbiame. Tai dažnai lieka tarp dviejų žmonių.

Naujausi įrašai

Kategorijos